IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 REGULAMIN FORUM

Go down 
AutorWiadomość
Nieodwołalna Konieczność
Mistrz Gry
Nieodwołalna Konieczność

Liczba postów : 226

PisanieTemat: REGULAMIN FORUM   Sob Sie 18, 2012 9:35 pm

To forum nie popiera ideologii totalitarnych. Nie propagujemy nazizmu, faszyzmu, czy też komunizmu. Forum jest w celach historyczno-satyrycznych.

Zasady ogólne


1. Weltkrieg to forum rpg o tematyce hetaliowo-historycznej. Grając postacią kanoniczną należy trzymać się kanonu, na przykład Łotwa nie może stać się superbohaterem, a Prusy zalęknioną dziewuszką. Jeśli jednak pod względem wojennym postać była skrajnie inna niż ta przedstawiona kanonicznie, wówczas pierwszeństwo ma wojna. Jeżeli wybierasz kraj, który nie pojawił się w Hetalii, zostajesz OC, czyli postacią stworzoną przez siebie samego. Tutaj macie wolną rękę, należy jednak brać pod uwagę fakt, że gramy KRAJEM i postać należy budować w zgodzie z historią, geografią oraz zwykłą logiką.
Aktualny spis postaci zajętych: http://weltkrieg.forumpl.net/t2-spis-postaci
2. Oprócz personifikacjami kraju, możliwe jest granie postaciami historycznymi żyjącymi w czasach rozgrywki. Nie propagujemy nazizmu/komunizmu, więc postacie historyczne mające silne wpływy ideologiczne są zakazane.
3. Na forum można mieć dwie postaci (niezależnie czy kanoniczne, czy oc). Jeśli jednak ktoś zechce łączyć dwie ważne dla przebiegu wojny (np. alianta i osiowca) wówczas musi wykazać się aktywnością.
* Trzecie konto postaci również można założyć, ale tylko za wyraźną i jednomyślną zgodą administracji (czyli musisz się zapytać adminów). Oczywiście można mieć maksymalnie 2 kanony, więc trzecie musi być OC bądź postacią historyczną!
4. Obowiązuje zakaz tworzenia postaci nyotalii, chibitalii oraz postaci specjalnych. Można za to stworzyć konto postaci, która nie posiada własnego terytorium (Romowie, Żydzi, Łużyce, Syberia), landu (Bawaria, Holsztyn), miasta-państwa (Wielkie Miasto Gdańsk) bądź kolonii (Gibraltar, Hong Kong). Jeżeli masz wątpliwości, czy możesz grać daną jednostką administracyjną/krajem zależnym/czymkolwiek, napisz do któregoś z Mistrzów Gry.
Z racji realiów forum nie przyjmujemy również postaci starożytnych (Rzym, Germania) oraz tych powstałych po II WŚ nie posiadających wcześniej państwa/grupy narodowej (Kosowo).
Osoby chcące grać państwami marionetkowymi (Francja Vichy, Mandżukuo) muszą zgłosić się na rozmowę do MG.
5. Na napisanie karty postaci macie tydzień. Po upływie tygodnia postać bez napisanej KP zostaje usunięta. Pisanie postów fabularnych przed akceptacją karty jest zabronione, można natomiast grać na czacie.
6. Spam dozwolony jest jedynie w wyznaczonych miejscach.
7. Zabrania się pisania kolorem. Kursywa, pogrubienie, podkreślenie - proszę bardzo, kolory zostawmy jednak dla administracji.
8. Admin też człowiek, ma swoje życie prywatne i, wbrew pozorom, nie siedzi 24 godziny 7 dni w tygodniu przed monitorem. Bierzcie to pod uwagę.
9. Łamanie punktów regulaminu może zostać ukarane ostrzeżeniem słownym, karą fabularną, banem na cb bądź banem na całe forum (z długością zależną od przewinienia), oraz, w najcięższych przypadkach - permanentnym usunięciem gracza z forum. (ale zwykle jesteśmy łagodni!)
10. Jeżeli przeczytałeś regulamin, na końcu karty postaci dopisz "Jedziemy rozpętać drugą wojnę światową".
11. Przepraszamy za istnienie regulaminu.


Administratorzy i Mistrzowie Gry


12. Aktualna lista Mistrzów Gry (MG) i administratorów tutaj: http://weltkrieg.forumpl.net/t254-administracja
13. Administracja jest odpowiedzialna za pilnowanie, aby regulamin był przestrzegany, jednak sama nie jest ponad nim.
14. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu i poinformowania użytkowników o wszelkich zmianach.
15. MG służą za pomocników w kwestiach pisania postów. Jeśli więc potrzebujecie z kimś napisać a brakuje wam partnera/pomysłu - walicie do nich!
16. Chętnie przyjmujemy rady i każdą pomoc!


Aktywność, współżycie i inne


17. Postać nieaktywna przez przynajmniej miesiąc może zostać skasowana/przejęta, o ile gracz nie zaznaczy wcześniej nieobecności w odpowiednim temacie.
18. Jeśli kogoś czeka dłuższa nieobecność (powyżej 2 tygodniu), a wie, że posiada ważne rozgrywki związane z fabułą wówczas ma obowiązek zgłosić się do MG, aby ustalić ewentualne utrzymanie rozgrywki (żeby nie było zastoju).
19. Osoby które nie mogą pisać postów (brak weny, brak chęci, brak możliwości pisania postów, bo siedzą na komórce itd.) proszone są o okazanie chociaż odrobiny kultury i poinformowanie osób z którymi grają chociażby jednym zdaniem na cb. Naprawdę wówczas wszystkim będzie przyjemniej.
20. Jeżeli osoba bez powodu (bez nieobecności, w.w. poinformowania) będzie unikać pisania postów wówczas może spodziewać się PW z kopaniem o odpis.
Wyjątek stanowią osoby które przesiadują na cb dłuższy czas grając i/lub stalkując, a nie poinformowały dlaczego owe posty się nie pojawiają - wówczas po trzech upomnieniach zostaną wykopane z cb z prośba o odpisanie. Nie testujcie naszej cierpliwości, bo skończy się to banem.
(Jeśli podana została informacja o powodzie nieobecności, możemy wejść się przywitać/spytać o coś, jeśli zaistniała taka potrzeba).
21. Jeżeli postać istotna dla II wojny światowej (Oś, Alianci) będzie nieproporcjonalnie aktywna albo grała tylko nieliczące się rozgrywki na chatboxie, MG ma prawo zastąpić go innym graczem.
22. Headcanony, powiązania rodzinne i inne - uprzejmie prosimy o ustalanie ich między sobą na pw. Jeżeli pojawi się problem i brak porozumienia wówczas należy zgłosić się do admina. Nikogo nie zmuszamy do własnych hc!
23. Wzajemne preferencje/przyjaźnie/miłości/skłonności seksualne nie mogą mieć wpływu na fabułę. Jeżeli nie lubisz usera X, ale wasze postacie mają wspólną historię, to niestety musicie ją razem tworzyć. Podobnie w odwrotnej sytuacji - jeżeli lubisz usera Y, ale wasze postacie są wrogami, to przykro nam.. Muszą owymi wrogami pozostać. Nie każemy się nikomu kochać, ale nie przenośmy powiązań między userami na postacie. To, czy postacie się lubią, czy nie, zostaje określone przez samych graczy, którzy robią to opierając się na historii.


Zasady rozgrywki


23. Chatbox jest miejscem na luźne rozgrywki, rozmowy, co dusza zapragnie, pod warunkiem, że nie mają one większego wpływu na fabułę. Na cb nie można zawrzeć sojuszu, małżeństwa, wypowiedzieć wojny itp., do tego służy fabuła. Rozgrywka na forum jest nastawiona na pisanie postów, nie wygłupianie się na chacie, o czym należy pamiętać. Wyjątkiem jest tu wklejenie rozgrywki do specjalnie przeznaczonego tematu, prosimy jednak o nie nadużywanie tej reguły i skupianie się na pisaniu postów. To samo tyczy się szybkich rozgrywek pisanych przez gg/skype/inne komunikatory.
24. Erotyka oraz bardzo drastyczne sceny na chatboxie są dozwolone jedynie po północy. Jeżeli chcesz pisać coś takiego wcześniej, musisz poprosić o zgodę administratora lub wszystkich aktualnie znajdujących się na cb osób. Nie należy chyba przypominać, że do pisania scen erotycznych niezbędna jest zgoda obu stron!
25. Bitwy, walki i potyczki bez nadzoru MG są nieważne.
26. Minimalna długość postu w strefie gry wynosi cztery rozbudowane zdania. Obowiązują również zasady ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne. Nie oszukujmy się, każdemu czasami może przytrafić się błąd, jednak użytkownicy nagminnie łamiący podstawowe reguły języka polskiego mogą zostać ukarani.
27. Postać może znajdować się w kilku miejscach jednocześnie, o ile oczywiście damy radę z odpisywaniem.
28. Po wyjściu z tematu należy napisać [zt].
29. Trzymamy się realiów historycznych, nasza postać nie musi jednak robić wszystkiego w absolutnej zgodzie z tym, co działo się naprawdę. Nie należy jednak tego nadużywać, dopuszczamy odstępstwa od rzeczywistości, ale nie rewolucyjne.
30. Gracze mają prawo zmieniać historię, o ile jest ku temu sensowny powód, przy czym powody owe można spreparować w innych tematach. Ostateczny werdykt podejmuje w takiej sytuacji rząd danego państwa (kierowany przez MG). Wskazane byłoby poinformowanie Mistrzów Gry o takich, a nie innych zamiarach i uzasadnienie swojej decyzji. Administracja ma prawo nie zezwolić na zmianę historii, o ile jest to zmiana pozbawiona sensu, ładu i składu.
31. Dozwolona są paringi jednakże uprasza się o trzymanie się historycznych relacji między postaciami. Nie niszczyć klimatu forum i nie wprowadzać nadmiernej erotyki. Prosimy aby romanse odgrywały się pomiędzy państwami mającymi ze sobą spore powiązania historyczne. Romans jest fajny, ale nie każdy chce go czytać, więc jeśli ktoś jednak chce, wówczas można śmiało pisać w alternatywie lub dać w spoilery, coby nie razić tych, co nie gustują.
32. Z powodu tematyki forum uprasza się o nie nadużywanie zmiany nicków na fem!/chibi/itp. itd. Każda taka zmiana trwa max. 2 dni. Wyjątkiem są okazjonalne eventy na cb.
33. Każdy gracz ma OBOWIĄZEK przejrzenia historii własnego kraju i rozpatrzenia najważniejszych postulatów na fabule gdyż admini nie są w stanie dopilnować wszystkich wątków. W sprawie ważnych tematów należy konsultować z innymi graczami i MG.


Ostatnio zmieniony przez Nieodwołalna Konieczność dnia Pon Sty 28, 2013 4:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://weltkrieg.forumpl.net
 
REGULAMIN FORUM
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Formalności :: Organizacja, regulaminy, to i owo-
Skocz do: